30 kişilik AKP’li grup, Kılıçdaroğlu’nun afişinin asıldığı kahvehaneye saldırdı

30 kişilik AKP’li grup, Kılıçdaroğlu’nun afişinin asıldığı kahvehaneye saldırdı

Posted  354 Views updated 1 year ago

30 kişilik AKP’li grup, Kılıçdaroğlu’nun afişinin asıldığı kahvehaneye saldırdı

İzmir’de, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişi bulunan kahvehaneye saldırı düzenlendi. Saldırıyı, seçim otobüsüyle kahvehanenin önüne gelen AKP İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan’ın beraberindeki 30 kişilik grubun gerçekleştirdiği ifade edildi.

İzmir'in Buca İlçesi Çamlıkule Mahallesi'nde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun afişinin asılı olduğu bir kıraathaneye saldırı yapıldı.
 

Saldırıyı, AKP İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan'ın seçim otobüsünden inen yaklaşık 30 kişilik grubun gerçekleştirdiği öne sürüldü. Taşlı ve sopalı saldırı sonucunda kıraathanede bulunan çok sayıda kişi yaralandı.

“SAVCI SAYAN LİDERLİĞİNDE 30 KİŞİ SALDIRDI”

CHP'nin hukukçu milletvekili Sevda Erdan Kılıç, olayın detaylarını SÖZCÜ'ye anlattı. Kılıç, “Haberi duyar duymaz olay yerine intikal ettik. Büyük bir kalabalık toplanmıştı. Savcı Sayan'ın da içinde olduğu yaklaşık 30 kişilik bir grup, AKP seçim otobüsünü, sayın Kılıçdaroğlu'nun afiş ve pankartlarının yer aldığı kıraathanenin önünde durdurarak saldırmışlar” diye konuştu.

 

“SİLAH SESLERİ DUYULDU”

Olay esnasında silah sesleri duyulduğunu da belirten Kılıç, “Bu konuda polisin olayı sonlandırmak için havaya ateş mi açtığı, yoksa otobüsten inen grup içindeki şahısların mı ateş ettiği henüz net değil” dedi.

“KAZANIYORUZ, PROVOKASYONA GELMEYİN”

Kılıç, kıraathanedeki yurttaşlara “Provokasyona gelmeyin. Zaten kazanıyoruz. Bununla ilgili kaygımız yok. Sakin olun” dediğini aktardı. Kılıç, “İzmir'in demokrasisine, hoşgörüsüne yaraşır bir seçim dönemi atlatmayı düşünüyoruz. Bu seçimi elinde taş ve sopa olanlar değil, eli ile kalp yapanlar kazanacak” dedi.
 

“KUTUPLAŞMA ZİNCİRLERİNİ BİRLEŞE BİRLEŞE KIRACAĞIZ”

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da “Nefret ve ayrıştırıcı dil çok ama çok tehlikeli. Akşam saatlerinde Çamlıkule'de sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun afişinin bulunduğu kahveye yapılan menfur saldırıyı kınıyorum. Ne olursa olsun bizler sağduyulu olacağız. Kötülüğü sevgiyle yeneceğiz, kutuplaşma zincirlerini birleşe birleşe kıracağız” ifadelerini kullandı.

Olayda yaralanan vatandaşlar hastanelerde tedavi altına alınırken, polis saldırganlardan bazılarını ifadelerini almak üzere Emniyet Müdürlüğüne çağırdı.

İMAMOĞLU’NUN MİTİNGİNE SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önceki gün Erzurum’da düzenlediği halkla buluşma etkinliğine taşlı saldırıda bulunulmuştu.

Büyükşehir belediyesinin otobüslerinin toplantı alanına getirilmesi nedeniyle gergin başlayan halk buluşmasında İmamoğlu’nun konuşmaya başlamasının ardından yaklaşık 300 kişilik bir grup, mitinge katılanlara taş atmıştı. Saldırıda bazı kişiler yaralanmıştı.

Öte yandan, saldırı sonrası gözaltına alınan 15 şüpheli de serbest bırakıldı.

 


Your reaction?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments

  • 30 kişilik AKP’li grup, Kılıçdaroğlu’nun afişinin asıldığı kahvehaneye saldırdı
  • Haber Tiwi