Zaman ve Mekân Fark Etmez Yeter ki…

Zaman ve Mekân Fark Etmez Yeter ki…

Gönderildi  297 Görünümler güncellenmiş 1 yıl önce

Sonbahar ve tabi ilk bahar en sevdiğim aylar, aynı zamanda nedensiz hüzün çektiğim ve derin düşüncelere daldığım yegâne zamanlar olması yanı sıra; ‘’ Hayal bile olsa hemen kafamın içinde senaryolar yazılır çizilir ‘’ Can kardeşim zaten her aradığında ‘’ Abi kapı çalıyor ve……’’

Bunlar işin tabi tadı tuzu biberi, benim içimde fırtınalar kopuyor oysa, ama bunu ikimizde çok iyi biliyoruz…

Bazı zamanlar aramaz sormaz ama mutlaka bir Ahırdaş (Eküri) Aslında baş belası kuzen desek en doğrusu olur. Abi nasılsın der, maç zamanı zaten o Amerika’dan ben buradan aynı anda izler seviniriz her gol olduğunda.

Ve her telefonla konuştuğumuzda yer içer tıkınır karşımda düşünün nasıl komik biri.

İşin sakası bir yana bazen hüzünlenmem işte bu yüzdendir, sürekli bilgisayarda iş için yetişmesi gereken dosyalar, raporlar yazı ile uyarı dip notları ve şu şekilde olmalı tarzı ifadeler, her biri için ayrı ayrı bir şekilde toplu uyarı verme durumları.

Bunaldım resmen tatil yapmış olmama rağmen ruhum daralıyor ve biliyorum sebebini aslında, insanlar yalnızlık çekmek istemezler taş bile olsanız yosun sarar Hz. Mevlâna özlü sözü tamamını yazayım.

’’ Yalnızlık Allah’a mahsus her canlı bir eş arar, Taşın kalbi yoktur ama onu da yosun sarar’’

 Birde meşhur atasözü geldi o sanırım bana uyuyor

‘’ Yuvarlanan taş yosun tutmaz ‘’

Kalbimiz birbirimiz için atsın gözlerimizin içi gülsün karanlıklar aydınlığımıza kavuşsun istiyorum, ama kim bilir belki yakın, belki uzak, belki yanı başımda, belki de çok uzakta, kim bilebilir ki zaman…kimse bilemez…

Bazen bir Merhaba bile insana çok iyi gelir, bir anda sevinçle dolar yüreğiniz bazen de yazılmış olan soğuk bir satır kelime canınızı sıkar, tuhaf olursunuz acaba diye düşünmeye çalışırsınız en sevdiğim bir arkadaşımı bu yüzden sildim hayatımdan, sürekli problem sürekli bir komplo teorisi saplantısı yapmıştı.

Birkaç defa uyardım ama nafile ve uzunca bir yazı bir daha ne ararım nede sorarım dedim, verilen cevap kısa ve öz evet hayırlı olsun kafası uçmuş kişilerle değil sohbet merhaba demem zaten.

Bazen hiç tanımadığınız insanlar dahil olur hayatınıza sosyal medya ile bir şekilde tanışırsınız onların sizin hakkında ki sözleri senelerdir tanıdığınız insanlar söz etmez;

Kişi analizi ve tahmini çok doğru olur sanki sizi 40 senedir tanıyor gibi özlü sözler söylerler, şok olursunuz acaba biri bana şaka mı yapıyor diye düşünür durursunuz…Evren ve olumlama (Pozitif Düşünce) ve tabi birde ürün konuşuyorsunuz sonradan her yerde reklamları çıkıyor o maalesef Google oluyor, burada evrene olumlama ya bahane bulmayalım lütfen….

Şu an bu satırları yazarken de ne zamandır konuşmadığım değerli biri beni aradı mesela….

 

Bize üye olun