YENİ YILDA ESKİYE TAKILANLAR

TEKNOLOJİ VE BİZ

Gönderildi  329 Görünümler güncellenmiş 4 ay önce

İçimden geldiği gibi, bu sefer yazabilir miyim? İnanın şu an itibariyle bilmiyorum desem yeridir.

Bu aralar boş bir bekleyiş bekler gibi, bir duygu yüklü beynimin içi! Yüreğimin derinliklerini nasıl ifade edeceğimi ben bile bilmiyorum gerçekten.

Olur ya bir çilingir sofrasında her daim içenler vardır, nerdeyse her akşam keyif yaparlar çakır keyif veya sarhoş olurlar işte aynen öyleyim…

Kafam her zaman güzel! Duygu patlamaları yaşıyorum resmen, ama neden niçin nasıl bilmiyorum…

Neyse sizin de canınız daha fazla sıkılmasın, çok psikolojik ve dram durumları yazmak ne kadar doğru sürekli içimde olanları yazıyorum sizlere.

Ben veya dostlarımın kardeşlerimin serüvenleri birer hikâye aslında, tabii ki duygusal olayların dışında olanları yazmak çok ilginç olabilir farkındayım.

Ama senaryo gibi veya bir kitap gibi yazmak ayrı bir güç! Bunu yapan canım arkadaşım Bilge her zaman yapıyor zaten, ben o yüzden ne bir kitap nede bir senaryo yazar gibi yazmıyorum!

Hafta sonu kendime ayırdığım saatlerde bilgisayarımı açıyorum derin bir iç çekiş ve kapatıyorum kendimi, geçiyorum içimde olan duyguları veya ilhamı sizlere aktarmaya yani yazıya döküyorum…

İnanın çok zor, bu arada geçen hafta yazımda olan olay ile ilgili son durum bilgisini verebilirim, Türkiye ofisi dahil yurt dışına bile konu hakkında bilgi verilmiş inceleme gerçekleşiyor cihazı kontrol ediyorlar!

Yazımın girişi yeni yılda eskiye takılmak bir bu, birde tabii ki benim rüyalarım, keşke bir teknoloji olsa rüya alemlerinde gördüğümüz rüyaları kayıt altına alsa işte o zaman rutinimiz kesinlikle değişir sabah kalktığımızda yaptığımız alarm kapatma veya erteleme tarih olur!

Mutlu görüntüler tebessüm ile izlenir kesinlikle, hüzünlü olanları veya kaybettiklerimizi görmek düşünemiyorum bile…

Ama bu bir hayal değil ilerde neler olur neler? Eskiden mektup yazar verirdik! Şimdi var mı mektup yazan? Mesaj yazıyoruz sadece gönder gitsin hop ulaşıyor…

Keyifli oluyor mu peki? Eskiler her zaman güzel değil mi?

Tamam teknoloji ama eskiden cep telefonları bile bu kadar akıllı değilken sanki daha bir mutlu olurduk!

Şimdi en son model bir anda değer kaybediyor! 3 sene sonra değişim yapan ben bile bu durumlara şaşırıyorum, çok şeyler bekliyorsunuz yoruyoruz ve sürekli telefon elimizde köle olmuşuz resmen kesinlikle anladım.

Teknoloji olmadığı zamanlar buluşmalar yalansız dolansız ama şimdi? Eve doğru yürüyorum trene biniyorum diyor adamın biri oysaki yolda yürüyor! Toplantıdayım yalanları vesaire ulaşılır olmak çare olmamış! Eskiden buluşma saatlerinde kimse kimseyi ekmiyordu mesela! Şimdi yoldayım trafik var pembe yalanlar!

Konum aç tam neredesin izleyeyim diyeceksin! Teknolojiyi aslında tam kullanacaksın yalanını net çıkarmak için! Ama herkes bilmiyor bilenler zaten takip eder.

Özürlü teknoloji başka verimli teknoloji süper, net bir söz olsun bunu yazın bir yere!

Bizler akıllı cepler bizden akıllı, her şeyimiz oldular resmen! Hayatımızın bir parçası ve onlar olmadığı zaman sudan çıkmış balığa dönüyoruz.

Bugün karman çorman yazdım, dedim size kafam güzel ne yaparsın….

 


Tepkiniz?

0
LOL
2
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Yorumlar