TİNDER YAKINDA KİMLİĞİNİZİ İSTEYECEK

TİNDER YAKINDA KİMLİĞİNİZİ İSTEYECEK

Gönderildi  1,194 Görünümler güncellenmiş 1 yıl önce

TİNDER YAKINDA KİMLİĞİNİZİ İSTEYECEK
 

Tinder, catfishing'i ve kullanıcıların olmadıkları biri gibi davranmasını önlemek için platformlarında doğrulama sunacak.

Image

Tinder, catfishing'i ve kullanıcıların olmadıkları biri gibi davranmasını önlemek için platformlarında doğrulama sunacak.

Tinder'ın Güven ve Güvenlik Ürün Başkanı Rory Kozoll, Tinder'ın üyelerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için yapabileceği en değerli şeylerden birinin, onlara eşleşmelerinin gerçek olduğuna dair daha fazla güven vermek olduğunu ve bunu kimlik doğrulama yoluyla yapmak istediklerini söyledi.

Image

Tinder, her bir ülke için hangi kimlik belgelerinin en uygun olduğunu araştıracaklarını iddia ediyor. The Verge , bu özelliğin 2019'dan beri mevcut olduğu Japonya'da en çok ehliyet ve pasaportların kullanıldığını bildiriyor .

Şirket, yeni işlevin kullanıma sunulması sırasında yerel yasa ve düzenlemelere ek olarak kendi üyelerinden gelen geri bildirimleri ve uzmanların tavsiyelerini dikkate alacaktır. Arzuları, sürecin kapsayıcı ve mahremiyet dostu olduğundan emin olmaktır.

Tinder, Japonya gibi yasaların kimlik doğrulamasının gerekli olduğu ülkeler dışında, teklifin başlangıçta gönüllü olacağını söylüyor. Tinder kullanıcıları 18 yaşından büyük olduklarını kanıtlamalıdır. Tamamen kullanıma sunulduktan sonra hizmet, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre daha da geliştirilecektir.

Image

Doğrulanmış bir kimliğe sahip kullanıcılar, bugün "doğrulanmış" fotoğraflara sahip kullanıcıların aldığı gibi, bunu gösteren bir rozet alacak.

Kimlik belgelerini dijital bir platformla paylaşmaktan kaçınmak için iyi nedenleri olan, özellikle marjinal gruplardan pek çok kişi olacak ve Tinder, işlevi mümkün olduğunca iyi hale getirmek için topluluklarının yanı sıra uzmanlara da baktıklarını belirtiyor.

Image

Tinder daha önce platformunda başka güvenlik önlemleri de getirmişti. Bu yılın Mart ayında, kullanıcıların potansiyel Tinder tarihlerini onlarla tanışmadan önce kontrol edebilmeleri için arka plan kontrolleri için bir veri tabanı olan Garbo ile bir işbirliği duyuruldu.

Şu anda sertifika kullanan başka bir flört servisi , bu yılın başlarında tanıttıkları Happn . Ancak çözümleri, kimlik belgelerini değil, resimlerin size ait olduğunu doğrulamak için kullanılan bir video kaydından elde edilen biyometrik verileri içerir.

Bize üye olun

infoclear