SUNGUR Mehmetçiğin hizmetine verildi.

İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR Silah Sisteminin ilk kafilesini TSK’ya teslim ettik.

Gönderildi  1,222 Görünümler güncellenmiş 1 yıl önce

SUNGUR Mehmetçiğin hizmetine verildi.

Portatif hava savunma füze sistemimiz #SUNGUR, platformlardan sonra tek er tarafından omuzdan atılan versiyonuyla da Mehmetçiğin hizmetinde!

Roketsan Basın Yayınladıkları bildiride .İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR Silah Sisteminin ilk kafilesini TSK’ya teslim ettik. Hayırlı olsun! 
Mesajı ile Sosyal Medyada paylaşımda bulundu.

SUNGUR Silah Sistemi, muadillerine göre daha uzun menzili ve düşman unsurlara gözün görme mesafesinden daha uzak mesafeden kilitlenme imkanı sunan, aldatmaya yönelik karşı tedbirlere dayanıklı Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı Başlığı ile öne çıkıyor.

Image

Rokatsan Basın Bildirisi şu şekilde devam ediyor .
Artık yurt dışına bağımlı kalmayacağımız bu sistemin tasarım, geliştirme ve üretiminde emeği olan herkesi tebrik ediyorum.

Her zaman söylüyoruz. Bir şey insan yapısıysa biz en iyisini yapabiliriz.

Bu vatan ve bu millet aşkıyla çalışan savunma sanayii ailemize selam olsun!

Roketsan

Our portable air defense missile system #SUNGUR is at the service of Mehmetçi with its version that is thrown from the shoulder by a single soldier after platforms!

In a statement published by Roketsan Press, we delivered the first batch of the SUNGUR Weapon System, which is effective against UAVs, jets and helicopters, to the TAF. Best wishes!
He shared his message on Social Media.

The SUNGUR Weapon System stands out with its Imaging Infrared Seeker Head, which is resistant to deception countermeasures, with a longer range than its counterparts, and the possibility of locking into enemy elements from a greater distance than the eye can see.

Rokatsan Press Release continues as follows .
I congratulate everyone who contributed to the design, development and production of this system, which we will no longer be dependent on abroad.

We always say. If something is man-made, we can do it best.
Greetings to our defense industry family, who work with the love of this country and this nation!

Bize üye olun