News
11, Jun 2022 11:02 PM
News
01, Jun 2022 03:47 PM

İLETİŞİM SEKTÖRÜ VE MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİ

TRAJİKOMİK OLAYLAR ZİNCİRİ

Gönderildi  263 Görünümler güncellenmiş 4 ay önce

Uzun zamandır bu konuda bir yazı yazmak arzusuyla kara kara düşünüyorum! Yeri zamanı geldiğinde uzun olarak yazarım belki diye sürekli erteliyorum aslında.

Son birkaç gündür aşırı derecede, bu konu ile ilgili bizzat yaşadıklarım da etken olmadı değil! Artık zamanı geldi de geçiyor bile diyerek, geçtim bilgisayar karşısında hızlıca klavyeye parmaklarım beynim ve tabii ki duygularım yoğun bir şekilde yüzümde tuhaf derecede bir tebessümüyle yazıyorum…  

Sizi bana promosyon ile mi veriyorlar? Allah aşkına! Bir siz mi akıllısınız? Karşınızda zaten bu işi yaptığını sürekli söyleyen ve bu konu hakkında bilgi istemediğini defalarca söz eden bana ne alaka sürekli olarak taahhüt yenileme çağrıları geliyor?

Ana merkezi arıyorum şikâyet ediyorum! Bozulduğum ana konu aslında benimle iletişime geçen şahsiyet gelecek ücret konusunda ‘’Bu arada uygulama ile bir sonra gelecek ücreti dahil görebiliyorum’’ ve her şekilde faturam hakkında ondan zaten katbekat üstünüm o başka! Bilgisiz ve seviyesiz bir üslup ile değil kurumsal bir müşteri temsilcisi argo konuşma ve Türkçesi aşırı berbat bir şekilde 380 TL geleceğini söylüyor! Lan geri zekâlı ilk önce konuşmayı öğren sonrası hiç kullanılmayan o hat ile ilgili bilgi sahibi ol! Yüzüne kapattığım gibi tabii ki dediğim ‘’İlk önce konuşmayı öğren sonra kişileri ara oldu’’ Operatörümü aradım ve şikâyet ettim! Bu sadece bir tanesi! Sadece bu değil, dediğim gibi üst üste olan bir olay bizzat deneyim yaşayan ben aylarca sürekli olarak yaşayan bendeniz yakında BTK ve tabii ki KVKK dahil olmak üzerine bu konuları birebir yaşayan biri olarak oturduğum yerden sanırım para kazanacağım! Sektör içinde olmam bir yana sizi bana neden verdiler inanın bilmiyorum? Biri Trabzon’da kredi başvurusu yapar kurumsal olan bu banka benim hattıma mesaj gönderir! Biri kargo gönderimi yapar benim şahsi hattıma fatura bilgisi gelir! İsmini vermeyeceğim bu şahsiyet harbi geri zekâlı olsa gerek sürekli benim telefonumu veriyor ve sistemde kayıtlı olduğu için haftalık bülten alıyorum! Müşteri hakkında ben bilgilendiriyorum doğal olarak!

Müdürlük ana merkez her yerle iletişime çektim sorunun çözülmesi için, özür telefonları ve konuşmalar cabası bir şekilde çözüyoruz ama hop aynı müşteri aynı geri zekâlı şahsiyet yine mesaj kutumda fatura bilgileri yeter lan.

Ve tabii onu yazmazsam olmaz Türkiye’nin en büyük kurumu olan alt yapısı elinde olan yani ismini özellikle yazmıyorum 446 alan kodu ile başlayan bir sabit hat açıldı diye yine benim şahsi telefonuma bilgi mesajı gönderiyor!

Bunun için oraya bu bilgiyi söylemek içinde sabit hat bilgisini tuşlamadan işlem dahil yapamazsınız o başka.

E-Devlet sisteminde kullandığım hat bilgisi hakkında bu kadar açıklama mevcut iken bu şahsi hatlar benim adıma kayıtlı olmasını geçtim! Nasıl bir çalışma yapıyorsunuz siz anlamış değilim? Zaten her Allah’ın günü internet faturanızın taahhüttü bitti sesli ne olduğu belirsiz Spam telefonları engellemekten bunalan ben, şu duruma bir el attın artık diye dilimde tüy bitti.

Çalışmamış var diyor ama nerde? Bizim neden haberimiz yok peki! Evet mesaj geliyor çok şükür! Sakın bizim adımızı kullanan telefonlara itibar etmeyin diye ama çare nerde?

En çokta müşteri temsilcileri konu hakkında bilgisi olmayan ve kurumsal konuşmasını hiçbir şekilde yapamayan diksiyonu bozuk kişileri ne hakla sistemin başına oturuyor?  ‘’Tabii ki bu genel anlamda’’ İnternet daha doğrusu iletişim konusunda kimse elime değil su dökmesi benimle yarışamaz ben sahalardan geldim siz daha annenizin yanında kısa şortlarla oynadığınızda veya daha yokken bu dünyada ben bu işlerin içindeydim!

O yüzden akıllı olun aklınızı alırım ona göre……


Tepkiniz?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Yorumlar