News
01, Jun 2022 11:11 AM
News
20, Aug 2022 12:48 PM
News
29, May 2022 02:23 PM

ESKİ ZAMANLAR VE KÖTÜ SÖZ

ESKİ ZAMANLAR VE KÖTÜ SÖZ

Gönderildi  1,392 Görünümler güncellenmiş 1 yıl önce

Düşünüyorum da bir zamanlar bizler ne güzel konuşurduk!

Birbirimize değil hakaret etmek küfür bile edemezdik…

Yanlışlıkla edilen en kötü sözlerde küser kavga ederdik ama sözle karşılıklı konuşarak ve arkadaşlarımız araya girer barıştırmak için ellerinden geldiğince bizi sakin tutardı sonrası hop bir bakmışsın her şeyi unutmuş bizler oynamaya devam ediyoruz sanki hiçbir şey olmamışçasına…   

Eski zamanda şu anda bu hiç değişmez asla da değişmeyen bir üslup bir yaşam biçimi hatta karakter meselesi….

Ne der büyüklerimiz kötü söz sahibine ayıttır….

Ben Almanya’dan geldiğimde zaten küfür etmeyi değil argo kelimeleri bile bilmeden yaşadım mahallede en büyükleri bendim ama hiç büyüklük taslamadım çocukluk arkadaşlarıma…

Onlardan öğrendim hayattı ve İstanbul’u…

Rahmetli ki yakın zamanda aldım haberini Attila ustamdan Öğrendim o renkli sözleri ama ağız alışkanlığı bir kere yanlışlıkla sofrada tam söyler gibi oluyordum zor tuttum kendimi tokat attım ağzıma kendi kendime kızdım ne yapıyorsun diye….

Bazı insanlar için bu o kadar kolay ki her kelimesinde nokta misali o küfür ekini söylemeden duramaz sakız olmuş ağızlarına….

Bir şey diyemezsin sadece ayıplarsın değişmez çünkü çevre faktörü ve onun yetişme şekli öyle aile terbiyesi arkadaş çevresi vs. bu böyle uzar gider….

Ben sudan çıkma ak kaşık mıyım asla bende sinirlenirim damarıma basmasınlar kim olursa olsun söylenirim patronuma bağırmış kişiyim yöneticim olsa ne yazar herkes aklını başına alsın kim olursa o an karşımda nasibini alır….

O konuda ciddi ciddi deliyim haksızlığa tahammülüm asla olmaz bu konuda netim!

Beni bilen zaten biliyor kalbimin temizliğini içimin ne kadar iyilik dolu olduğunu

Burada sözlerimi bitirmeden özellikle bazı kişileri isimlerini yazacağım….

Hak ediyorlar bu övgüyü çünkü ilk öncellikle Çok değerli Gürhan Şen Arkadaşım Kardeşim yaz yaz bitmez Patronum bile derim ama işlerimiz projelerimiz uzun zamandır çalışmalarımız vs. Bana inanmış olması bir yana fikirlerimiz düşüncelerimiz hep bir yol oldu bu hayat yolunda

Ve uzak bile olsa konuşmaları ile bana eski beni hatırlatan ilham veren Kanada’dan her gün arayan soran sana canım kardeşim Ulaş Hoşgör’e….

İyi dostlarım var arkadaşlarım var çevrem hep iyilerle dolu zaten tek tek onları yazmak isterim tabi ama bugün bu yazının sonunda bu iki değerli insanı tanımanızı istedim.

KÖTÜLÜK VE KÖTÜ SÖZ hiçbir zaman bir yere gelmez sonunuz olur….

Ama İYİLİKLER asla unutulmaz her zaman yanınızda olur….  

Bize üye olun

infoclear