DOĞDUĞUN YER Mİ? DOYDUĞUN YER Mİ? TERCİH SİZİN!

DOĞDUĞUN YER Mİ? DOYDUĞUN YER Mİ? TERCİH SİZİN!

Gönderildi  254 Görünümler güncellenmiş 18 günler önce
Image

Evet bu konuda düşünüyorum bu aralar! Bakalım neler olacak? Konu hakkında şimdi uzun bir yazı yazmaya gerek var mı? Bilemedim!

Ama hayallerimde olan o tatlı hatıralar ve ara sıra söylediğim ve hikayelerde anlatılan ‘’HİER İST BATAKLIK’’ Tarzan’ca bir ifade ama çocukluk anısı işte, yarı Almanca son kelime tabii ki Türkçe,

Kısaca burası bataklık diyen ve o zamanlarda bile dikkat çeken bendeniz…

Düsseldorf ’da okula gittiğimde veya oyun oynadığım sokaklar çok deli dolu ve sevimli olan ben, ironi yapmıyorum gerçekler!

Her yerini bilmesek bile, o şehrin o güzel kareleri içimde ve her daim benimle olacak…

Öğretmenimi nedense hiç unutmuyorum! Bana gösterdiği sevgi ve başarılı olmam için yeteneğimi ilk anlayan nadir insanlardan biriydi.

Kesin dönüş yapacağımızı öğrendiği zaman rahmetli anneme oğlunuzu mutlaka konservatuvara kayıt edin çünkü çok başarılı biri olacak! Onun aşkı bu ve eğitimini onun üstüne devam etmeli! Görün işte daha o zamanlarda bile yeteneklere aşı böyle yapılıyordu!  

Kim nerede okur kim ne yapar biliyordu o sistem!

Kuzenlerim akrabalarım hepsi evet orada, bense burada yeni bir sisteme alışmak için çok zorluklar yaşadım! Değil yazı yazmak okumayı bile bilmediğim Türkçeyi öğrenmek için aşırı derecede bir çaba harcayarak buralara kadar geldim….

Güzel konuşmak diksiyon vesaire bunlar hepsi benim için zaten çok önemli olduğu için, sürekli özel olarak kendi kendime eğitim verdim…’’Hayat Bir Oyun’’ misali olsa gerek, bense tiyatro sahnesinde bir oyuncu! Evet çok şeyler yaşadım beni anlamayan içimi bilmeyen kişiliğimi bilmeyen kişilere boşuna zaman verdim, ilk sustum gözlemci misali….

Ama her zaman susmam bazen aşırı derecede patlarım! Konu hakkında bilgisiz olan kişilere hiç acımam! Yapım bu, asla değişmez!

Bazen kendime çok kızıyorum, değer verdiğiniz insanlar özellikle size kazık atarlar ya!

Aslında kendileri şunu çok iyi bilmeli ki, benden çok aşağı kişilere layık görüyorlarsa kendilerini bence doğru kararı vermişler!

Üzülmeye gerek var mı? Tabii ki hayır.... Çok yakında çevremde değişebilir! İş güç vesaire bir bakmışım her şey farklı olur! Önemli olan tek bir gerçek yanımda olan ve beni anlayan arkadaşlar gerisi boş….

Şimdi bu yazıyı okuyanlar şaşırabilir! Ben içimden geldiği gibi yazı yazıyorum biliyorsunuz, bazen bilmeceler oluyor evet, ama burada emin olun bir bilmece kesinlikle yok!

Yıllarca çalışıyorum ve evin içinde işimi gücümü yapıyorum home ofis, kural vesaire her şeyi geçtim ama artık sanırım bunaldım….

Ve bu olay gerçekleşirse dostlar ben artık yokum! Evet yine ortamlara alışma ve dilimin döndüğü gibi konuşarak eski beni baştan yaratma, evet birkaç ay zorlanma olacak emin olabilirsiniz! Ama benim için bence en hayırlısı bu olacak sanırım….

Zaten her şey inanın bomboş! İş aşk ve yaşam kalitesi dörtdörtlüğü geçtim dörtte bir yani sadece iş o bile mutlu etmiyorsa ne işim var burada!  

Bu saatten sonra maceraya gerek var mı? Diyebilir herkes…

Ama beni bağlayan tek gerçek babam başka ne var ki! Sevdiğim İstanbul’u terk etmek en iyisi, sancılı olacak evet ama dediğim gibi, olay gerçekleşirse ben kaçar arkadaşlar…

Daha fazla kendimi üzmeye gerek var mı? Madem beni kimse anlamadı bende anlayan yere giderim…

Geç bile kaldım farkındayım ama acı gerçek bu!


Tepkiniz?

0
LOL
1
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Yorumlar