News
19, May 2022 02:35 PM
News
01, Jun 2022 11:11 AM
News
17, May 2022 01:18 PM
News
30, May 2022 10:26 AM

DÜNYA ELBET BİR GÜN İNTİKAMINI ALACAK ÇOK YAKIN…

DOĞA HEPİMİZİN !

Posted  108 Views updated 3 months ago

Şu an tatildeyim kafa dinlemek için huzur bulmak için geldim 1 senedir bu özlem ile yanıyor tutuşuyorum.

Ama çevremizde o kadar görgüsüzler var ki sormayın gitsin, İnsan biraz olsun utanır! ben ne yapıyorum diye kendine sorar… Ama yok nerde o günler bu konuda bizler nedense çevremizi eğitemedik uyarmadık kızmadık hep birlikte söylenmedik suçlusu yine bizleriz.

Ama ben hiç çekinmeden söyler gerekirse yazarım! kim alınıyorsa alınsın kim kızıyorsa kızsın isterse bu iş yetkili mecralara kadar gider biraz daha devam ederse inanın…!

İnsan olmak gerekiyor ilk öncelikle saygılı olmak doğaya karşı biraz olsun dikkatli olmak gerekiyor.

Senelerce bir düzelme yok 51 sene öncesi inanın doğa çok güzeldi gelenler daha iyi olduğu için birde tabi o zamanlar herkes birbirlerine daha iyi davranıyordu hiç tanımamış bile olsanız selam sabah saygı hoş görü vardı.

Eskiler yine tabi öyle mutlaka yeni birini gördüğünde başı ile selam verir bir gelenek doğal olarak her daim devam ediyor.

Konu hakkında kısa bir bilgi vereyim her zaman severek gittiğim ŞİFALI SU MARMARA ADASINDA yanlışım yoksa 9,5 aylık bir taze bebek benim ada ile tanışmış olduğum zaman Dedem çok eskilerde Mermer ocaklarında çalışıyormuş rahmetli amcam ve rahmetli halam burada dünyaya gelmiş SARAYLAR dediğimiz yerde PERRAN KUTMAN’NIN (oyuncu) EVİDE burada sevilen bir yerleşim yeridir…Ve adanın büyük çoğunluğu kesinlikle BEŞİKTAŞLIDIR…

Ama dedem bir kış günü ustasına kızıyor evinde ne var yok boşaltıyor o zamanlar tapu işlemleri yapılmadığı için o tarihi bina bizim olmuyor doğal olarak, Gel gör ki halam adaya gelin oluyor bir kaptan ile evleniyor…

Babam Almanya’da çalışıyor ve tatillerini her zaman adada geçirmeye başlıyor o zamanlar burası doğa harikası tabi, ABA sahilde arsa buluyor ama dedem karşı çıkıyor dediği bir laf oranın yerlileri … Ustasına kızmış demek nasıl sinirlenmişse herkesi aynı kefeye koymuş.

Yerli halkı eskiler çok seviliyor yeni yerliler özellikle insanlarla iyi anlaşanlar Ailemizden biri gibi oluyor Seyhan abla ve Hülya ablamız sürekli yanımızda duruyor bize hoş tutuyor hoş sohbetleri ile sürekli yanımızda dediğim gibi aileden biriymiş gibi yanımızda bizi seviyor sayıyorlar.

Deniz doğa çevre hepimizin ve sahiller kıyılar bunlar bizimde korumamız gereken özel yerlerdir! İnsanların ilk önce kendisine sonra etrafına saygılı olmalı çöplerini getirmiş olduğu yere atmak veya sanki ev içinde olması gereken Şampuan ile kafa yıkadığın yerin senin özelin değil o kimyasal maddeler denize akan köpükler denizin üstünde yüzüyor bu kadar düşüncesiz olmaya gerek mi var? Bu konuda zaten ilk önce insan gibi uyarırım sonra Adamızın grubu olan yerde yazdığım gibi ada aşıkların bulunduğu yerde gelen yorumlarda %1 olan bu dengesiz varlıklara birde yazı ile cevap veriyorum neymiş evden gelen nereye geliyormuş! Atık Su arıtma tesisi konusunda bilgisi sıfır olan bu şahıslara verdiğim cevaplar ve özellikle bayanlara verilen cevapları gördükçe bazı insanların ne kadar aciz ve saygısız olduğu gördükçe şok oldum sosyal medyada bu tip insanlar ne yazık ki var kültür seviyesi düşük bu tür insanlara gereken cevapları verdiğim gibi! Elbet bir gün her şey düzelecek ama doğa için bu ne yazık ki çok geç olacak işte o zaman senin çocukların ve torunların bu güzelim dünyanın geldiği son demlerinde artık sana neler diyecek hayırlı dualar ne fayda edecek burası bir LİMAN ve bizlerin görevi şu küçücük yaşamımızda güzel ve iyi bir şekilde yaşamak gerekiyor gelecek içinde düzgün hareket etmek lazım her şeyi yetkililerden beklememek gerekir öyle değil mi?  


infoclear

Your reaction?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments

infoclear