BİRER BİRER GİDİYORUZ

BİRER BİRER GİDİYORUZ

Gönderildi  1,301 Görünümler güncellenmiş 1 yıl önce

Açıkçası ne yazmak gerekiyor veya neler yazmak gerekir bilememekle beraber kelimeler kıyafetsiz kalır ne yazmam lazım veya sözlerime nasıl başlasam içimizde olan o saf duygulara nasıl derin anlamlı kelimeler veya cümleleri bir araya nasıl getirmek gerek inanın bilmiyorum.

Değer verdiğim daha önceleri yazılarımda bahsetmiş olduğum kardeşim telefonda söyledi düşünün benden çok uzaklarda olmuş olması bir yana haber taze ve son dakika olarak tüm medya ve sosyal medyada paylaşılıyor Abi İLHAN İREM RAHMETLİ olmuş diye ilk bana telefon ediyor.

Bir anda hayat film şeritti gibi gözümün önünden geçti onu TRT programlarda şarkı söylediği zamanlar NURHAN DAMCIOĞLU-YANGIN VAR şarkısı çaldığında Televizyona kilitlenirdim hayran hayran buna bayılıyorum derdim Ailem Aşk yaşıyor diye tatlı tatlı gülümser ve beni rahat bırakırlardı müzik dinlemek dans etmek o zamanlardan beri çok ama çok değerli benim için.

İLHAN İREM şarkıları resmen ruhuma bedenime terapi gibi geliyordu Türkiye’de Türkçe Pop Müziği sevdiğim nadir insanlardan biri BARIŞ MANÇO ve gerçekten isimlerini sayamadığım nice kıymetli GERÇEK SANATÇILAR birileri gibi ben Mega Starım demeyen nice değerler sanat ve bizler adına yapmış olduğu besteler eserler dillerden düşmeyen asla yok olmayan ve her dinlediğinde ruhuna işleyen gerçek olan ve asla unutulmayacak olan o şaheserler.

Bazı kişiler var gerçekten ne dinlerim ne çalarım kendisini görmeye tahammülüm yok mesela sen demeyeceksin ben starım megayım diye daha senin kırk bin bile kesmez her yerini göstermek şarkı söylemek ben oldum delisi hareketler.

 Halk 7-70 herkesin beğenmesi ve takdir etmesi gerek onlar diyecek bu işin duayenleri diyecek…

Pop müzik 90’lar en büyük örneği zaten birçok kişi albüm yaptı ama sadece biri sevildi hak ederek bizlere Albümler konserler verdi Dünyada bile onun adı biliniyor ve yıllarca emek verdi TEK MEGA STAR var zaten! Sen kimsin kızım…

Konumuza dönelim bence bir an aklıma geldi gerçekten her dönemde nedense böyle kişiler çıkıyor yok ben starım benden büyük kişi yok diyor bırakın ALLAH aşkına ona kararı bizler vereceğiz sizler değil! Ne şarkı sözü yazmayı bilmez ne şiir ne de mâni ne de bir enstrüman ne de nota bilgisi yoktur değil sana sanatçı bu kadar basit değil işte! Kendileri insanlara ben sanatçıyım ben Ünlüyüm diye ortalıklarda dolaşır magazin haberlerinde her gün resimleri olur.

Ama işte gerçek bir sanatçı daha aramızdan ayrıldı 7-70 bence yaş olarak az bile herkesin sevdiği takdir etmiş olduğu bir yıldız daha gitti aramızdan seni sevenler dinleyen herkesin bir anısı illaki vardır… Benim çocukluğum ve Radyoda bize konuk olduğun o an geldi gözlerimin önünden.

Senin sözünle yazıma son veriyorum IŞIK VE SEVGİYLE

Bize üye olun

infoclear