ARALIK AYI VE YILDÖNÜMÜNE KALAN BİRKAÇ GÜN…

ARALIK AYI VE YILDÖNÜMÜNE KALAN BİRKAÇ GÜN…

Gönderildi  166 Görünümler güncellenmiş 5 ay önce

Sensiz geçen günler aylar seneler derken, çift sayılara gelmiş ömrümüzden kocaman bir on seneyi almış götürmüş canım Annem.

Seninle saatlerce bir konu hakkında değil konuşmak ‘’Resmen Açık Oturum Tartışması’’ bilgi birikim ve gelmiş geçmiş saniye dakika gün ay yıl olay yeri nokta atışları ve tabii ki bu yüzden galip gelmesi bütün gözlerin doğal olarak onda olması ve dinlenmesi sonucu sürekli haklı olması.

Bazen benimle başa çıkması zordu tabii başkaları dinlenir konu komşu kim varsa ama konu hakkında bilgisiz olanlara sen sus bilmediğin konu hakkında yorum yapma bence! Ve benim ‘’Sümen Altı Etmek’’ olayını bolca dahil ederek kazanmak için uğraşmam; iki haklı her zaman kazandığını düşünür nede olsa asla berabere kalmamak için bol ve uzun aylar günlerce beklenebilir ve konu senelerce sürebilir unutulmaz illaki bu konunun asıl galip olanı bir şekilde çıkmak zorunda.  

En güzel atışmalarımız aşık ozanlar gibi birbirimize ilham olan sözlerimiz beni dinlemeyi sever bestelediğim şarkı sözlerinden kendine şiirler yazdığında anne benden çaldın bu söz benim diye gülüşmelerimiz.

Düşünüyorum uzun zamandır hayat ışığım söndü artık eskisi gibi şarkı sözleri veya beste yapmıyorum! Beni bütünleyen o ilham kaynağı zaten yok ve yaşamış olduğum aşklar genel olarak değildi! Ama 25 sene oldu sanırım yazdığım bestelediğim onca eser zamanına göre şu anda ve seneler önce zamanı gelmemiş sözleri basit ve gelişi güzel yazılmamış sözlerdi ‘’KIRAÇ’’ tarzında veya yazıldığı dönem 5-10 sene sonra raflarda olacak eserler şeklinde besteleniyordu ‘’Yağmurun Altında Bekliyorum Boşu Boşuna’’ şarkısı özellikle yabancı grupların tarzında örnek ‘’BEATLES’’ ama ‘’BRYAN ADAMS’’ her zaman baş tacımız olurdu o başka.

Yerli ve başarılı olan ve dinlediğim şarkıcılar benim kaliteli müzik icra edenler listemde her daim övgüyü alırdı zaten. Radyo programcısı olduğum dönem herkes hit eserler çalardı, ben içlerinde illaki farkımı belli ederdim müzik ruhun gıdası ve sağlıklı beslenmek için daima en iyisini dinlemek gerekiyor.

Canım annem resmen benim sponsorum misali ‘’Bank Ayten’’ diye harçlık aldığım o günler keşke geri gelse ve karşılıklı sohbet etsem tekrar seninle, ruhumun yarısı ömrümün gayesi beni bir bütün yapan ve istediğim ne varsa yapmaya gayret eden ve yol gösteren benim iyiliğim için öğütlerini özlüyorum.

Benim başarım için bazen yok derdi, ama aslında içinden dua ederdi elbet yapacağımı bildiği için.

Amaç için savaşmak ve başarılı olmak için zorluklara göğüs germek hayat felsefesi olmuş ister istemez bu özelliği verdi işte annem benim.

Bazı yakın dostlarım çocukluk arkadaşlarım tembel derler bana ama bunu özellikle söylerler çünkü yapacağımı bilirler, daha erken yapmam için uğraşıyorlar elbirliğiyle ama şunu bilmiyorlar! İlham kaynağım eksik içimde onu ilk önce hissetmem gerekiyor! O bana yol gösterecek ve emin adımlarla yürümem için bana güç verecek!

Aşk sevgi bunlar elbette çok güzel duygular ama eksik olan şey sizin elinizi tutan ve güç veren size yol gösteren o ilham ışığınız.

Beni ben yapan canım anneme sonsuz teşekkürümü burada tekrardan yazarken içimden gelenleri satırlarıma döktüm sevgili dostlar bu dünyadan diğer aleme giden anneme yazdım bu haftayı sevgiler saygılar.


Tepkiniz?

0
LOL
1
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Yorumlar